تدریس خصوصی تضمینی

 

اکثر اولیای دانش آموز یا بعضا خود دانشجوها که برای تدریس خصوصی تماس میگیرند از ما میپرسن که آیا تدریس شما تضمینی هست.

اوایل من فکر میکردم که منظور این افراد همون تدریس تضمینی خودمون هست که قرارداد میبندیم و مثلا یک مبلغی رو پیش پرداخت میگیریم و ما بقی مبلغ رو وقتی نتایج امتحان اومد اگه نمره ذکر شده در قرارداد رو دانش آموز کسب کرد مابقی مبلغ پرداخته میشه.

بعدها فهمیدم منظور این افراد اینه که آیا تضمینتون خوب است از لحاظ کیفیت یا بهتره دقیق تر بگم به لحاظ نحوه تدریس و اینکه آیا بچ من میتونه حتما قبول بشه.اکثرا منظور از تضمینی دارا بودن همین دوتا مورد هست یعنی قدرت بیان بالا(فهمیدن دانش آموز) و قبولی صد درصد دانش آموز است.

این نوع درخواست یک درخواست کاملا معقولی هست چون اولیا یا دانشجویی که داره هزینه میکنه طبیعیه که یک معلم خوب داشته باشه که بتونه خوب درس بده و هم اینکه بتونه حداقل قبول کنه دانش آموز رو.

من به شخصه این نوع تدریس تضمینی رو خیلی دوست دارم.دلیلش هم اینه که اولیا یا دانشجو واقعا میخان تلاش کنن که نتیجه بگیرن.

اما در مورد تدریس تضمینی که بین اکثر مدرس ها رایجه به شکلیه که در زیر عنوان میکنم.

در تدریس تضمینی اکثرا تعداد جلسات کلاسها دست استاد هست و استاده که تعیین میکنه چند جلسه دانش آموز نیاز داره. ولی معمولا تعداد جلسات بین 15 تا 30 جلسه است.

باز تعداد جلسات بستگی داره شاگرد چقدر ضعیف باشه و اینکه چه نمره ای مدنظرشه.نمره ممکنه بین 15 تا 19 باشه.

این نوع تدریس عموما منسوخ شده و دیگه اولیا متوجه شدن که تا درس نخونی نمیتونی نمره بیاری پس اولیا ترجیح میدن که یک معلم خوب بگیرن که دانش آموزشون بتونه درس رو بفهمه و از فهمیدن درس بتون نمره خوب بگیره.

تدریس تضمینی عموما در تدریس خصوصی کنکوری باب هست هنوز. بعضی افراد براشون خیلی مهمه مثلا در کنکور بتونند یک درسی رو مثلا بالای 80 % بزنند به هر طریقی که شده.چون در کنکور درصد نقش آینده و خوشبختی یا بدبختی مالی یک شخص رو رقم میزنه.

برای دیدی نرخ تدریس خصوصی تضمینی دروس کنکوری بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

بستن